بایگانی شهدا

فیلم ها و کلیپ های شهدای کومله و گیلان
ستاد یادواره شهدای شهر کومله ستاد یادواره شهدای شهر کومله ستاد یادواره شهدای شهر کومله

ستاد یادواره شهدای شهر کومله ستاد یادواره شهدای شهر کومله ستاد یادواره شهدای شهر کومله

http://laleha.com/mosabeghe/2.pngعکس های خبری لاله ها:

::.   عکس شهید حسین احمدپور در امامزاده12 تن ملاط -- 21 اسفند 1393  ::.        ::.   عکس بچگی سردار شهید حسین املاکی -- 27 فروردین 1393  ::.        ::.   پوستر شهید املاکی بر روی مینی بوس راهیان نور دشتستان بوشهر -- 11 فروردین 1393  ::.        ::.   تصویر/ مداحی شهید میرعلی احمدی در مسجد جامع کومله -- 13 دی 1392  ::.        ::.   تصاویر شهدای کومله در مشهد مقدس -- 11 دی 1392  ::.        ::.   تصاویر جدید از تشییع جنازه شهدای عملیات کربلای 2 شهر کومله -- 04 دی 1392  ::.        ::.   تصاویر پیکر پاک 5 تن از شهدای عملیات کربلای2 شهر کومله -- 11 آبان 1392  ::.        ::.   عکس/ زنان عضو انجمن اسلامی روستای کشت سرا شهر کومله -- 19 مهر 1392  ::.        ::.   عکس/ شهید مهدی خوش سیرت در یک تیم کشتی! -- 05 شهریور 1392  ::.        ::.   عکسی از جوانی شهید سیف الله عبدالکریمی -- 05 شهریور 1392  ::.        ::.   عکس/ قرآن و اسلحه در دستان شهید علی مرتضی نوذری -- 09 مرداد 1392  ::.        ::.   عکس/ شهدای کومله در یک تیم فوتبال -- 31 تیر 1392  ::.        ::.   عکس کمتر دیده شده از شهید مهدی خوش سیرت -- 30 تیر 1392  ::.        ::.   عکس کمتر دیده شده از شهید حسین املاکی در لشکر25 کربلا -- 19 تیر 1392  ::.        ::.   هفت شهید کومله فقط در یک عکس -- 19 خرداد 1392  ::.        ::.   عکس/پدر شهیدان صیقلی و شهیدان خوش سیرت در کنار هم -- 02 خرداد 1392  ::.        ::.   عکس قدیمی/ تصاویر شهدا بر روی دیوار بقعه آقا سید حسن کومله -- 02 اردیبهشت 1392  ::.        ::.   تصویر مادر شهید ابوالفضل حسینی در کنار پیکر بی جان فرزندش -- 15 فروردین 1392  ::.        ::.   نوشته ای روی آر پی جی بیاد شهید اشرف کیایی -- 06 فروردین 1392  ::.        ::.   تشییع جنازه شهید مهدی خوش سیرت در حرم سید جلال الدین اشرف در آستانه -- 30 دی 1391  ::.        ::.   نامه شهید مصطفی حسینی/هر روز خواب میبینم که با شهیدان هستم! -- 17 دی 1391  ::.        ::.   عکس بابا در دستان فرزندان شهید علی علوی -- 16 دی 1391  ::.        ::.   شهید سید مجید رهبر در زمین ورزشی شهر کومله -- 24 آذر 1391  ::.        ::.   تصاویر شهدای کومله از کودکی تا شهادت -- 12 آذر 1391  ::.        ::.   تصویر قبض کمک به جبهه در سال 63 -- 10 آذر 1391  ::.        ::.   کارت های عروسی شهدای شهر کومله -- 07 آذر 1391  ::.        ::.   کارت عروسی شهید فرهاد لاهوتی -- 07 آذر 1391  ::.        ::.   طنز/من همه را می کشم ولی خودم زنده می مانم -- 03 آذر 1391  ::.        ::.   عکسی که شهید فرداد لاهوتی از جیب اسرای عراقی برداشت -- 02 آذر 1391  ::.        ::.   لیسانس افتخاری شهید فرداد لاهوتی -- 30 آبان 1391  ::.

http://www.laleha.com/mosabeghe/point.jpgبرای دیدن نقشه بر روی "گوگل مپ" بر روی اینجا کلیک کنید.

لاله ها یک سایت مردمی است و به ارگانی وابسته نیست

..: بک گراند لاله ها بر روی کامپیوتر شما... اینجا کلیک کنید :..

بخشی از وصیت نامه شهید ابوالقاسم عسکری:

وصیت نامه ها و خاطرات جنگ را برای کسانی که هنوز در خواب غفلت هستند،تبلیغ کنید که این مسئولیت،بر دوش شما بازماندگان شهدا است!

شهدای روستاهای کومله صدای شهدای کومله خانواده شهدای کومله تصاویر شهدای کومله

وصیت نامه شهید فرشید فرزانگان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط مجید   
پنجشنبه, 11 شهریور 1389 ساعت 12:14

بسم الله الرحمن الرحیم

«وصیت نامه بزرگ سردار جبهه ها شهید فرشید (جعفر) فرزانگان»

بسم الله الرحمن الرحیم

چهره های تمامی برادران نورانی است و همه مشتاق زیارت خدا. شبهای آخری است که در این دنیا بسر می برم گویی این شب ها شب هایی است که خدا فقط به نیروهای رزمنده می نگرد تا از آنها گل های خوشبو را جدا کرده و بسوی خود بکشاند، گویی خدا فرشتگانش را مأمور کرده که جبهه ها را زیر نظر داشته و به استقبال شهدا می آیند. من هم طبق وظیفه چند جمله ای را به عنوان وصیت برای شما می نویسم:

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی و درود و سلام بی پایان بر مردم مسلمان ایران. می دانم که خود حجات خود هستم و (پس) از میان برخیزم.

آری همان گونه که می دانید روح همیشه مسافرین نمی تواند در یک جا منزل کند و از رفتن و رفتن بسوی خدا باز ایستد. من ساحل نیستم، موجم. هستم اگر می روم اگر نروم نیستم. زنده ماندن با وجود شهادت برادران و دوستان مفهومی ندارد. ای کسانی که این شهادت یاران را می بینید و بی تفاوت از آن می گذرید و به دنیا چسبیده اید. چشمانتان را باز کنید و بینید که فرزندان ابراهیم چگونه اسماعیل وار به قربانگاه آزمایش می شتابند و پیروزمندانه جان می گذارند می سوزند تا با کفر نسازند، می روند تا ایمان نرود، می روند تا ایمان نرود، می روند تا چراغ توحید نرود، بنگرید که اسطوره های شهادت چگونه حیات را بازی و مرگ را به اسارت شان در آوردند، اینان نامشان موحد، کتاب شان قرآن، پیام شان ایمان، حرکت شان قیام، راه شان اسلام، رهبرشان امام، سلاح شان تقوی، درس شان جهاد و مقصدشان شهادت است و به راستی که آخر مأموریت این وارستگان و عاشقان الله شهادت است و همواره در کشاکش زیستن در این دنیا، این واژه را با روحی آگاه و پاک طلب می کنند. ای روشن فکران با فکر روشن خود چه می اندیشید؟

و به چه چیز این دو روز دنیا دل بسته اید؟ دنیایی که علی را در محراب شهید کرد تاریخ هیچ نگفت. دنیایی که شاهد شهادت برادران همچو فرهاد پارسافرها، احمد ابوالحسنی ها، علی نجفی ها، مهدی خوش سیرت ها، صفرعلی قربان دوست ها و شهدای دیگر بود. لب از لب تکان نداد پس فردای قیامت چه جوابی دارید بر شهدا بدهید که به این دنیا چسبیده اید آیا شهادت مظلومانه یاران برای شما درس عبرتی نشد؟ آیا یتیمی فرزندان شهدا برای شما هیچ ﺗﺄثیری ندارد؟ پس به فکر خود باشید. چون جواب گوی شهدا در روز قیامت شما هستید. و بدانید که این دنیا بی وفا است و من هم افسوس می خورم که چرا این قدر دیر به بی وفایی دنیا پی بردم. ای مردم مسلمان، ای خانواده های شهدا بخدا قسم که هر وقت جای خالی برادران همان هایی که جان خود را در کف دست گذاشتند و شهید شدند را می دیدم به والله احساس شرم می کردم.

بارالها؛ تو خود شاهد بودی که بعد از شهادت فرهاد، احمد و نقی چه بر من گذشت، خدایا یاران مان را ربودند آری ما تنها بودیم تنهاتر شدیم.

مهاجران رفته اند و ما بی انصار شدیم. دلاوران قبیله نور در نبرد با ظلمت به دست روشنایی سفر کردند و رفتند و همانند ستاره ای در آسمان بدرخشند همانند شمعی سوختند تا چشم ها بینا گردد. خدایا بدون این یاران چگونه می توانیم خود را به تو برسانیم خداوندا دوری عزیزان برای من خیلی مشکل است چگونه باید تحمل کنم. خدایا به راستی چه چیزی باعث شد که این عزیزان با این شور حال به استقبال شهادت رفتند و می روند و اما شما ای برادران و ای دوستانی که من را می شناختید و ای کسانی که تکیه گاه افتادنی هایم بوده اید و تسکین بخش جراحت هایم و پناهگاه تنهاییم بودید امیدوارم که مرا عفو کنید و رسالت خویشتن را که همان پیمودن خط امام است را فراموش نکنید پس ای برادران بکوشید تا فطرت تان را آن گونه که هست بیابید بکوشید تا شمع ساران بسوزید و رهگشای راهیان حق باشید. بکوشید پروانه وار خویشتن خود را بیابید و در راهش جان دهید که جان و روح انسان امانتی هست که خداوند چند صباحی در کالبد خاکی دمیده و روزی آن را پس خواهد گرفت. بکوشید که خود را از قید و بندهای مادی وارهانید و به حبل المتین الهی چنگ زنید و با آن همه حرف های آن به گوش جان شنیده عمل کنید بکوشید شیران روز خدا و زاهدان شب حق باشید و همواره هیبت گفتارتان پشت ستمگران را بلرزاند و گریه های ابر صفت تان سیلی بسازید و دشمنان حق را از بیخ و بن برکنده بکوشید شیفتگان خدمت باشید نه تشنگان قدرت و شما ای خواهران گرامی پیام الهی را دریابید خروش برآورید و پیام رسان آیت حق و خون شهیدان باشید از یزیدیان مهراسید در سنگر دفاع از عفت و حریت و عزت نفس با سلاح حجاب تان دشمن را رسوا کنید و جبهه مردان توحید را و جبهه برادران پیروز مندت را یاری رسان باشید در خاتمه سلام مرا به امام برسانید و بگویید که آرزوی زیارت شما را داشتم ولی افسوس که این آرزو مانند یک کوه بر دلم مانده است و بر روی سنگ قبرم این را بنویسد که: امام جانم فدایت

والسلام جعفر فرزانگان

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 11 شهریور 1389 ساعت 12:16

اضافه‌ كردن نظر

کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

پیام امروز یکی از شهدا:

شهید فرهاد شعبانی: وصیتم به مردم این است: صابر باشید با انجمن های اسلامی و ارگانهای اسلامی و انقلابی همکاری کنید اتحاد خود را تقویت کنید همیشه گوش به فرمان امام خمینی باشید و از او و امرش پیروی کنید به جان امام و برای رزمندگان و برای ظهور امام زمان(عج) دعا کنید. وصیت دیگر من این است که در خانه چیزی بجز مقداری کتاب ندارم اگر می خواهید رضایت و امید مرا جلب کنید توصیه می کنم کتاب های موجود را بخوانید بطوری که بخوبی درک کنید و به آن عمل کنید که انشاءالله رضایت خدا را به دست بیاورید و بدانید نعمتی برای انسان بالاتر از این نیست که خداوند از او راضی باشد

نگارنامه شهدا

کتاب شهدای کومله

کتاب الکترونیکی شناسنامه

شهدای بخش کومله

آخرین بروزرسانی: 12شهریور1392

پیشنهادهای ما

آمار بازدید سایت

شهید و شهدای شهر کومله

سردار شهید حسین املاکی،مهدی خوش سیرت

سایت لاله ها